Atleta Andreea Arsine, de la CSU Galaţi, „doar” vicecampioana României Recomandat

Marți, 12 Iunie 2018 13:25
Publicat în Sport
Evaluaţi acest articol
(1 Vot)

Duminică, la Piteşti în zona stadionului Nicolae Dobrin a avut loc o nouă ediţie a Campionatului Naţional de atletism la 20 km marş pentru seniori, tineret şi junioare. Cmpioana en-titre, Andreea Arsine, sportivă legitimată la CSU Galaţi, chiar dacă nu a fost în apele ei, şi-a respectat chiar şi în aceste condiţii cartea de vizită şi a cucerit medalia de argint cu un rezultat de 1:42:16.62. „Nu concep să pierd şi totuşi am ştiut să pierd astăzi (n.r. duminică), ultima perioadă a fost destul de încărcată şi m-a epuizat, cursa de astăzi din start mi-aş fi dorit să nu aibe loc, am dus o luptă cu mine însumi şi oboseala m-a copleşit. One more step....not the end!”, se arată în mesajul postat la finalul cursei de Andreea Arsine pe o reţea de socializare. Titlul de campioană a fost obţinut de Ana Rodean, de la Unirea Alba Iulia - U Reşiţa, pe treapta a treia a podiumului urcând coechipiera sa Mihaela Acatrinei.