Se reia circulaţia tramvaielor în Piaţa Centrală

M.A.S.Eveniment14 aprilie 2016

Începând de sâmbătă, 16 aprilie 2016, tramvaiele cu indicativele 2, 7, 8 şi 44 revin pe traseele obişnuite, capăt de linie în Piaţa Centrală. Nu sunt modificări de trasee sau de staţii.
Începând de luni, 18 aprilie 2016, tramvaiul cu indicativul 39, care face legătura în Micro 19 şi Cimitirul Evreiesc va circula doar până la staţia COMAT (strada Henri Coandă). Din această staţie şi până la capătul de linie (Cimitirul Evreiesc) şi retur, călătorii vor fi transportaţi cu autobuze care vor purta tot indicativul 39. Măsura se impune pentru că se vor executa lucrări de modernizare a reţelei electrice de pe Bulevardul George Coşbuc. Termenul estimat de finalizare a lucrărilor este de o lună.

0 Votes: 0 Upvotes, 0 Downvotes (0 Points)

Leave a reply

Previous Post

Next Post

SONDAJ DE OPINIE

Dacă aţi putea rezolva o singură problemă a Galaţiului, care ar fi aceea?

Follow
Search
Populare acum
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...