25 APRILIE 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Oţelul a pierdut primul amical

Aşa cum v-am mai informat, SC Oţelul, echipă care ocupă locul 4 la finalul turului seriei 1 din Liga a 3-a la fotbal, se află de la sfârşitul săptămânii trecute, în sudul Spaniei, la Almeira unde efectuează un cantonament oferit cu generozitate de sponsorul Palomares Beach Apartamentos. Roş-alb-albaştrii au susţinut marţi seara, în nocturnă, primul amical în compania celor de la Club Deportivo Vera, formaţie ce activează în Primera Division Andaluza. Partida care s-a disputat pe Estadio Las Vinas, un stadion cu o capacitate totală de 2.000 locuri, s-a încheiat cu victoria la limită a gazdelor, scor final: 2-1, la pauză 1-0. Golul oţelarilor a fost marcat de Crihană din penalti, cu un sfert de oră înainte de final. Antrenorul Alexandru Ciobanu a început meciul cu 11-le: Dinu (Ursu) - David, Puţanu, Ghiocel, Sevastian - Bordieanu, Cireş, Crihană, Stoian - Răducanu, Matei. După pauză au mai intrat: Dogaru, Manău, Alecu, Dima, Ţicămucă, Pop, Farcaş, Drăgan. Următorul amical este programat joi, 13 februarie, de la ora 21.30, ora României, cu Mulano CF.