20 APRILIE 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Oţelul se va despărţi de câţiva jucători în această iarnă

Oţelul a încheiat acest an cu o înfrângere pe teren propriu, 0-2 cu Gloria Buzău în Cupa României Betano. La finalul jocului, managerul tehnic Dorinel Munteanu a anunţat că Oţelul se va despărţi de 3-4 jucători în această iarnă.
„Îmi este greu să trec peste orice înfrângere. La cum ne-am prezentat în prima repriză, era clar că adversarul este peste noi, parcă era într-o ligă superioară. Am făcut o primă repriză extraordinar de slabă. Am dat posibilitatea adversarilor să fie periculoşi, să aibă ocazii. Am greşit individual. În repriza a doua am jucat mai bine, am avut ocazii, dar tot pe o eroare personală am primit al doilea gol. Am încercat! În repriza a doua am salvat acest joc, dar a fost pentru anumiţi jucători finalul experienţei la Oţelul. Noi avem un obiectiv, trebuie să îl îndeplinim şi, cu părere de rău, din seara asta anunţ trei-patru care nu mai fac parte din lot. Nu a fost un obiectiv pentru mine Cupa României, dar voiam să ne arătăm caracterul. Anumiţi jucători nu l-au demonstrat şi nu au ce să caute la Oţelul Galaţi. Am avut un an minunat, dar ultima impresie contează şi pentru mine această impresie îmi pune foarte multe semne de întrebare. Pentru mine, ultimul joc trebuia abordat altfel şi nu accept aşa ceva!”, a concluzionat Dorinel Munteanu.
Oţelarii au intrat în vacanţă, iar reunirea lotului este programată pe 9 ianuarie.