03 DECEMBRIE 2023 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Modifică setările cookie-urilor
Monitorul de Galati iOS App Monitorul de Galati Android Google Play App
Ana se bate pentru cel de-al treilea titlu de campioană a Europei
Ana se bate pentru cel de-al treilea titlu de campioană a Europei

Sportiva Andreea Beatrice Ana se va lupta pentru o nouă medalie de aur la Campionatele Europene de lupte Under-23, la categoria 55 kg, joi, la Sala Polivalentă din Bucureşti.
Ana, care are deja două titluri continentale în palmares, a învins-o, miercuri, în preliminarii, pe franţuzoaica Laurie Aurelie Celine Lesaffre, în sferturi a trecut de italianca Immacolata Danise, iar în semifinale a învins-o pe ucraineanca Maria Vinik, scor 11-1. În finală, Andreea Ana o va întâlni pe suedeza Emma Jonna Denise Malmgren.
Tot miercuri, la greco-romane, în cadrul cat. 72 kg, Igor Andrei Botez s-a clasat pe locul 5, după ce a pierdut meciul pentru bronz cu georgianul Ghiorghi Cihikvadze. În recalificări, Botez îl învinsese mai întâi pe croatul Luka Malobabic, iar apoi pe finlandezul Joni Pekka Komppa.

Articole înrudite

UPDATE: În urma activităților investigative și de cercetare efectuate de către polițiștii din ...

Târg de locuri de muncă în Berești

VIDEO: Explozie la G-uri în Micro 19

VIDEO: Bătaie pe Siderurgiştilor - UPDATE

Defilare de 1 Decembrie la Galaţi - PROGRAM