
Weekend trist pentru iubitorii handbalului din oraşul nostru. De vineri şi până duminică, sala sporturilor D.P. Colibaşi din Braşov a găzduit meciurile din turneul de baraj pentru promovarea în Liga Florilor la handbal feminin. Din păcate, CSM Galaţi, antrenori Daciana Balaban, Cătălina Cioaric şi Relu Druţu, după un sezon plin de accidentări şi multe incertidini, nu a reuşit imposibilul astfel că din sezonul 2026-2027 va activa în Divizia A. Echipa noastră a ocupat locul 3 după ce a înregistrat rezultatele: 28-27 (13-16) cu CSM Roman, 24-27 cu CSU Ştiinţa Bucureşti şi 27-31 (13-16) cu HC Zalău.
Clasament final:
Lotul de jucătoare: Ana Maria Micu, Nicoleta Petre, Alexandra Prodan -Sorana Chiriac, Cristina Marcu, Andreea Merlă, Iulia Eiler, Lavinia Lazăr, Antonia Mazilu, Andreea Prescură, Bianca Trincă, Daniela Corban, Ana Maria Berbece, Diana Costache, Bianca Zegrean, Andreea Sandu.
”Le mulţumesc celor care au susţinut echipa şi au înţeles situaţia reală. Sunt convinsă că fiecare dintre noi a avut ceva de învăţat din acest an. Fetelor care îşi continuă drumul în altă parte le doresc mult succes şi să îşi îndeplinească toate obiectivele.”, a declarat Daciana Balaban, antrenor CSM Galaţi.