Donaţie pentru laboratorul de Informatică al Şcolii nr. 17

M.A.S.Eveniment24 septembrie 2015

Grupul francez Webhelp, care are un sediu şi în Galaţi, a donat 25 de calculatoare pentru laboratorul de informatică al Gimnaziale nr. 17. Laboratorul a fost inaugurat în prezenţa inspectorului şcolar general, prof. Mioara Enache, directorului general al şcolii, Anca Barbu, şi a reprezentanţilor celor care au făcut donaţia. Webhelp România donează, în fiecare toamnă, calculatoare pentru instituţii de învăţământ din oraşele în care grupul este prezent şi este pentru prima oară când o astfel de donaţie ajunge într-o şcoala generală. Recent, a mai donat alte 30 de calculatoare şi pentru Colegiul Naţional „Alexandru Ioan Cuza”. 

0 Votes: 0 Upvotes, 0 Downvotes (0 Points)

Leave a reply

Previous Post

Next Post

SONDAJ DE OPINIE

Dacă aţi putea rezolva o singură problemă a Galaţiului, care ar fi aceea?

Follow
Search
Populare acum
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...