Peste 1.000 de apartamente rămân vineri fără agent termic

M.A.S.Eveniment11 ianuarie 2017

SC Electrocentrale a informat joi după amiază că “începând cu ziua de vineri 13 ianuarie 2017 va executa lucrări în vederea eliminării avariei la Magistrala III, pe strada Drumul Viilor nr. 19. Lucrarea va fi executată în regim de avarie”. Ca urmare a acestei situaţii, vor fi afectate două puncte termice care alimentează 1.004 apartamente branşate şi locuite din 92 de scări de bloc din 11 asociaţii de proprietari din cartierul Aurel Vlaicu.
Calorgal va reveni la furnizarea agentului termic în regim normal în perimetrul afectat deîndată ce lucrările pe reţeaua SC Electrocentrale SA vor fi finalizate.

0 Votes: 0 Upvotes, 0 Downvotes (0 Points)

Leave a reply

SONDAJ DE OPINIE

Dacă aţi putea rezolva o singură problemă a Galaţiului, care ar fi aceea?

Follow
Search
Populare acum
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...