27 IULIE 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Juniorii de la CSŞ Arcada Galaţi au cucerit medaliile de bronz

La Arad s-a disputat zilele trecute turneul final al Campionatului Naţional Under 19 Grupa Perspectivă la volei masculin. O evoluţie bună a avut reprezentanta Galaţiului, CSŞ Arcada, antrenori Nicuşor Harabagiu şi Ileana Berdilă, care a cucerit medaliile de bronz după ce a înregistrat rezultatele: 3-1 cu CSŞ 2 Baia Mare, 1-3 cu CNNT Craiova, 0-3 cu LPS Bihorul Oradea, 3-2 cu Ex 4 Volei Bucureşti şi 3-0 cu Provolei Arad. Lotul CSS Arcada Galaţi: Iustin Pavel, Andrei Cohal, Răzvan Chirilă, Teodor Apostu, Eduard Ionescu, George Chiriac, Ştefan Doca, Sebastian Ursu, care a fost desemnat cel mai bun trăgător al competiţiei, Cristian Gherghea, Rareş Popa, Tudor Apostol, Robert Stamate. Menţionăm faptul că pentru patru jucători gălăţeni: Chirilă, Cohal, Apostu şi Pavel a fost ultimul meci la juniori. Clasament final: 1. LPS Bihorul Oradea 12 puncte, 2. CSS 2 Baia Mare 11 p, 3. CSS-CS ARCADA GALAŢI 8 p, 4. CS Pro Volei Arad 6 p, 5. CNNT Craiova 4 p, 6. ACS Ex-4 Volei Bucureşti 3 p.