Primarul Galaţiului, transformat în Moş Nicolae

AdvertorialEveniment6 decembrie 2013

Primarul municipiului Galaţi, Marius Stan, a împărţit daruri vineri, de Moş Nicolae, copiilor de la Grădiniţa cu orar prelungit nr. 39, anunţă biroul de presă al Primăriei Galaţi. 130 de copii au primit pachete cu dulciuri din partea primarului. Darurile au fost achiziţionate din bani de la bugetul local şi din sponsorizări, în cea mai mare parte Copiii i-au cântat primarului Marius Stan câteva cântecele de sezon şi i-au povestit ce au primit de la Moş Nicolae în ghetuţele de acasă. Întrebaţi fiind dacă ştiu ce face primarul şi cu ce se ocupă el, copiii au răspuns: „Are grijă de oraş”, „Conduce” şi „Face pâine”, se arată în comunicatul de presă. „A fost o reală emoţie pentru mine să mă aflu în mijlocul acestor copii şi să le fac o mică bucurie. Nu le-am dăruit mare lucru, câteva dulciuri, şi am primit în schimb zâmbetele lor nepreţuite”, a declarat primarul Marius Stan.

Leave a reply

Previous Post

Next Post

SONDAJ DE OPINIE

Dacă aţi putea rezolva o singură problemă a Galaţiului, care ar fi aceea?

Follow
Search
Populare acum
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...