20 APRILIE 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Modifică setările cookie-urilor
Monitorul de Galati iOS App Monitorul de Galati Android Google Play App
Cei mai mici karateka gălăţeni de la Kodo, CSM şi Meikyo au dominat zona de la Brăila
Cei mai mici karateka gălăţeni de la Kodo, CSM şi Meikyo au dominat zona de la Brăila

Weekendul trecut, la Brăila, în sala Carantina a avut loc Campionatul Naţional de Karate Tradiţional pentru Copii - Zona Brăila. Galaţiul a fost reprezentat de o delegaţie numeroasă de sportivi de la trei cluburi: Kodo, CSM şi Meikyo!

Sub îndrumarea celor doi antrenori, Mihai Tâmpeanu şi Alin Daiciu, sportivii legitimaţi la Kodo au obţinut următoarele rezultate:
Copii 1: Dumitrachi Teodora - locul 1 kata ind, locul 1 kumite ind; Fluture Cosmina - locul 3 kata ind, locul 4 enbu mixt; Apostu Florin - locul 2 kumite ech, locul 4 enbu masculin, locul 4 enbu mixt; Badiu Antonia - locul 2 kumite ind, locul 3 kata echipe; Ţiripa Maria - locul 1 kumite ind, locul 1 enbu mixt, locul 2 kata echipe, locul 2 kata ind; Iordache David - locul 3 kumite ech; Pascu Rareş - locul 3 kumite ind, locul 3 kata ind, locul 3 kata ech; Zaharia David - locul 3 kumite echipe, locul 3 kata ind, locul 3 kumite ind; Sandu Rareş - locul 3 kumite ind, locul 1 kumite ind; Banu Mara - locul 3 lumite ind; Lazăr Adelina - locul 2 kata ech.
Copii 2: Borş Sophia - locul 2 kata echipe; Enăchescu Alecsandra - locul 3 kata ind; Răducu Adrian - locul 3 kata ind, locul 3 kata ech; Graur Lavinia - locul 3 kumite ind, locul 3 kata ech; Apostu Ştefănuţ - locul 1 kata ech, locul 2 kumite ech, locul 3 kata ind, locul 4 enbu masculin; Presură Mara - locul 3 kata ind, locul 3 kata echipe; Deleanu Vlad - locul 2 kata echipe, locul 2 enbu masculin; Lăţcan Alexandru - locul 2 kata echipe, locul 2 enbu masculin; Axente Teodor - locul 3 kata echipe; Ionescu Rareş - locul 1 enbu mixt, locul 3 kata ech; Macovei Raluca - locul 3 kumite, locul 2 kata ech; Petcu Bianca - locul 2 kata ech, locul 2 enbu mixt, locul 3 kata ind, locul 3 kumite ind; Miron Radu - locul 3 kata echipe; Zaharia Mădălina - locul 1 kata echipe, locul 2 kumite ind; Fluture Marian - locul 3 kata ech; Lazăr Antonia - locul 2 kata ech, locul 2 enbu mixt; Petrea Tudor - locul 3 kumite ind, locul 2 kata ind, locul 2 enbu masc, locul 2 kumite ech, locul 1 kata ech; Neagu Iulian - locul 2 enbu masculin, locul 2 enbu mixt, locul 2 kumite echipe, locul 3 kumite ind; Caragaţă Fabiana - locul 2 kata ech; Bădărău Natalia - locul 2 kata ech; Gagiu Elena - locul 1 kumite ind, locul 1 kata ech, locul 2 kata ind; Tudor Andrei - locul 3 kata ech.
Copii 3: Tâmpeanu Patrick - locul 2 enbu mixt, locul 2 enbu masculin, locul 1 kata echipe; Bejan Theodor - locul 2 enbu masc, locul 3 kata ech; Talpău Elena - locul 1 kata echipe; Ionescu Mara - locul 3 kata ind, locul 3 kihon ippon, locul 3 enbu mixt; Olteanu Erick - locul 4 enbu mixt, locul 4 enbu masculin; Brânză Ştefan - locul 3 kihon kumite, locul 3 kata ind, locul 4 enbu masc; Vicol Ilinca - locul 4 enbu mixt.
Copii 4: Răducu Vlad - locul 1 enbu masc, locul 3 enbu mixt; Sima Darius - locul 1 enbu masc.

Rezultate CSM Galaţi:
La categoria C4 (6-7 ani): Sanciuc Maria - locul 8, kumite individual feminin;
La categoria C3 (8-9 ani): Neagu Isabela Maria, Lupoae Karina, Sanciuc Lidia - locul 1, kata echipe feminin; Roşu Alessia - locul 8, kata individual feminin; Neagu Isabela Maria - locul 8 kata individual feminin; Lupoae Karina - locul 8 kata individual feminin; Sanciuc Lidia - locul 5 kumite individual feminin; Roşu Alessia - locul 8 kumite individual feminin; Neagu Isabela Maria - locul 8 kumite individual feminin.
La categoria C2 (10-11 ani): Ceambur Flavia - locul 3 kata individual feminin; Petru Chiciuc-Enache - locul 2 kata individual masculin; Petru Chiciuc-Enache - locul 2 kumite individual masculin; Constandache Maria şi Petru Chiciuc Enache - locul 2 enbu mixt; Ceambur Flavia, Constandache Maria, Roşu Alessia - locul 3 kata echipe feminin; Flavia Ceambur, Drăgoi David - locul 1 enbu mixt; Drăgoi David, Drăgoi Rareş, Midoni Mateo - locul 1 kata echipe masculin; Drăgoi David, Drăgoi Rareş - locul 1 enbu masculin; Drăgoi Rareş, Midoni Mateo - locul 3 kata individual masculin; Ceambur Flavia - locul 4 kumite individual feminin; Bonţoi Albert - locul 5 kata individual masculin; Drăgoi David, Drăgoi Rareş - locul 2 kata individual masculin; Drăgoi David - locul 2 kata individual masculin; Ceambur Flavia - locul 5 kumite individual feminin; Constandache Maria Adela - locul 5 kata individual feminin; Constandache Maria Adela - locul 5 kumite individual feminin; Rădulescu Radu, Batcu Cristian, Istrate David - locul 6 kata echipe masculin.
La categoria C1 (11-12 ani): Oprea Alessia - locul 5 kumite individual feminin, locul 5 kata individual feminin; Mihai Matei Nicolas - locul 5 kumite individual masculin; Mihai Matei Nicolas, Bonţoi Albert, Chiciuc Enache Petru - locul 6 kata echipe; Petrea Sebastian Ioan - locul 5 kata individual masculin; Sanciuc Nicolae - locul 5 kata individual masculin.
Ceilalţi sportivi, Stegaru Justin şi Malaxa Albert au avut rezultate remarcabile.
Antrenori: Nicolae Marandici, Adrian Coman, Silviu Băraru, Mircea Căldăraru şi George Tiţea.

Delegaţia Meikyo a fost formată din 12 sportivi, obţinând rezultatele:
Copii 4: Botas Maria Teodora - locul 5 la kata individual feminin; Pârlog Adelina Elena - locul 5 la kihon kumite feminin.
Copii 3: Buruiană Ecaterina Maria - locul 3 la kata individual feminin şi locul 4 kata echipe feminin; Boldea Alexandra Maria - locul 4 la kata echipe feminin; Macare Daria Maria - locul 4 la kata echipe feminin; Crăciun Amalia - locul IV la kata echipe feminin.
Copii 2: Moise Daria - locul 4 la kata echipe feminin; Nedelcu Delia - locul 4 la kata echipe feminin, locul 4 la enbu mixt; Baston-Tudor Cezar-Andrei - locul 3 la kata echipe masculin.
Copii 1: Andone David - locul 3 la Kata individual masculin, locul 3 la kata echipe masculin; Musteaţă Andrei Gabriel - locul 2 la jiu ippon kumite, locul 3 la kata echipe masculin, locul 4 la enbu mixt; Chircă Cristian - locul V la kata individual masculin.
Echipa tehnică a fost formată din Dana Stamate Farkaş şi Eusebiu Diaconu.
Finala Campionatului Naţional de Karate Tradiţional va avea loc în perioada 5-7 aprilie la Patinoarul Dunărea din Galaţi.

FELICITĂRI!
GALERIE DE IMAGINI, MAI JOS!

  • Galerie Foto:

Articole înrudite