Şoferii din Galaţi s-au apucat să vopsească gropile din şosele

M.R.Știrea zilei29 iunie 2014

Sătui să îşi rupă maşinile în zecile de gropi din oraş, câteva zeci de şoferi gălăţeni au recurs la un gest inedit. Circa 30 de şoferi gălăţeni din Grupul Şoferilor din Galaţi s-au înarmat cu spray-uri şi au marcat gropile, desenând în jurul lor flori, căprioare, emoticoane ba şi o întrebare adresată primarului referitoare la zecile de gropi care populează oraşul şi fac viaţa grea şoferilor. Un şofer mai inventiv a plantat un trandafir într-o groapă. Doar gropile din două cartiere s-au bucurat de atenţia şoferilor, dar se pare că în nopţile care urmează vor fi marcate şi altele.

0 Votes: 0 Upvotes, 0 Downvotes (0 Points)

Leave a reply

Previous Post

Next Post

SONDAJ DE OPINIE

Dacă aţi putea rezolva o singură problemă a Galaţiului, care ar fi aceea?

Follow
Search
Populare acum
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...