20 MAI 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Modifică setările cookie-urilor
Monitorul de Galati iOS App Monitorul de Galati Android Google Play App
Alegeri locale 2024: Au fost desemnaţi preşedinţii Birourilor electorale de circumscripţie din Galaţi (LISTĂ)
Alegeri locale 2024: Au fost desemnaţi preşedinţii Birourilor electorale de circumscripţie din Galaţi (LISTĂ)

La sediul Tribunalului Galaţi, astăzi, 15 aprilie 2024, s-a desfăşurat tragerea la sorţi în vederea desemnării preşedinţilor şi locţiitorilor Birourilor electorale de circumscripţie Galaţi pentru alegerile locale din data de 9 iunie 2024.
În prezenţa prefectului judeţului Galaţi, Andreea - Anamaria Naggar, la tragerea la sorţi au mai participat preşedintele Tribunalului Galaţi, judecător Giulio Costel Nedelcu, secretarul general al Instituţiei Prefectului – Judeţul Galaţi, Nicoleta Butunoiu,  judecător Răzvan Dicu şi Claudia Iacob, grefier şef de secţie la Tribunalul Galaţi. 

În urma tragerii la sorţi, realizată de Preşedintele Tribunalului Galaţi – judecător Giulio Costel Nedelcu, preşedinte al Biroului Electoral de Circumscripţie Judeţeană nr. 18 Galaţi a fost desemnată judecător Costela Dumitrache, iar judecător Laura Mălina Panea, locţiitor. 
De asemenea, au fost desemnaţi preşedinţii şi locţiitorii Birourilor electorale de circumscripţie din judeţul Galaţi. 

Lista preşedinţilor şi locţiitorilor Birourilor Electorale de Circumscripţie din judeţul Galaţi pentru alegerile pentru autorităţile administraţiei publice locale care vor avea loc in data de 09.06.2024:

Biroul electoral judeţean Galaţi - Preşedinte Dumitrache Costela, Locţiitor Panea Mălina Laura
1. Circumscripţia electorală nr.1 Municipul Galaţi - Preşedinte Clipcea Ştefan, Locţiitor Mardare Cristina
2. Circumscripţia electorală nr.2 Municipiul Tecuci - Preşedinte Popovici Daniela Cristina, Locţiitor Diaconu Petronela Monica
3. Circumscripţia electorală nr.3 Oraşul Bereşti - Preşedinte Efrem Oana Diana, Locţiitor Muşat Petruţa
4. Circumscripţia electorală nr.4 Oraşul Târgu Bujor - Preşedinte Alexiu Daniela, Locţiitor Sălăvăstru Cosmin
5. Circumscripţia electorală nr.5 Comuna Barcea - Preşedinte Manea Anne - Marie, Locţiitor Aruşcuţei Mihaela
6. Circumscripţia electorală nr.6 Comuna Bălăbăneşti - Preşedinte Molnar Paula Carmen, Locţiitor Donie Alina Diana
7. Circumscripţia electorală nr.7 Comuna Bălăşeşti, Preşedinte Penciu Sorin, Locţiitor Sîntoma Ionaş Bogdan
8. Circumscripţia electorală nr.8 Comuna Băleni - Preşedinte Popa Mara, Locţiitor Movilă Cristina
9. Circumscripţia electorală nr.9 Comuna Băneasa - Preşedinte Stroia Andrei Gabriel, Locţiitor Ţocu Valeria
10. Circumscripţia electorală nr.10 Comuna Bereşti Meria - Preşedinte Fuică Daniela, Locţiitor Radu Geanina
11. Circumscripţia electorală nr.11 Comuna Braniştea - Preşedinte Ivanov Ecaterina, Locţiitor Iacob Claudia
12. Circumscripţia electorală nr.12 Comuna Brăhăşeşti - Preşedinte Grigoroşcuţă Adriana, Locţiitor Stoian Elena Simona
13. Circumscripţia electorală nr.13 Comuna Buciumeni - Preşedinte Flutur Maria, Locţiitor Bucur Alexandru Mihai
14. Circumscripţia electorală nr.14 Comuna Cavadineşti - Preşedinte Constandache Mircea, Locţiitor Culache Ofelia
15. Circumscripţia electorală nr.15 Comuna Cerţeşti - Preşedinte Vîlcu Dan, Locţiitor Turcu Gabriela
16. Circumscripţia electorală nr.16 Comuna Corni - Preşedinte Bodor Ionescu Tiberiu, Locţiitor Chitic Andreea
17. Circumscripţia electorală nr.17 Comuna Corod - Preşedinte Tudorancea Georgiana Anda, Locţiitor Truşan Daniela
18. Circumscripţia electorală nr.18 Comuna Cosmeşti - Preşedinte Profir Mariana, Locţiitor Ştefanache Oana Elena
19. Circumscripţia electorală nr.19 Comuna Costache Negri - Preşedinte Zară Raluca, Locţiitor Codreanu Tatiana
20. Circumscripţia electorală nr.20 Comuna Cuca - Preşedinte Muşat Elena Geanina, Locţiitor Anghel Simona
21. Circumscripţia electorală nr.21 Comuna Cudalbi - Preşedinte Manoliu Raluca, Locţiitor Baraş Vasile Cezar
22. Circumscripţia electorală nr.22 Comuna Cuza Vodă - Preşedinte Grădinaru Dana Cristina, Locţiitor Anca Viorica
23. Circumscripţia electorală nr.23 Comuna Drăgăneşti - Preşedinte Balaban Mihaela Alexandra, Locţiitor Guriţă Gabriel
24. Circumscripţia electorală nr.24 Comuna Drăguşeni - Preşedinte Stan Zanopol Alina, Locţiitor Câmpanu Aurelia Dorina
25. Circumscripţia electorală nr.25 Comuna Fârţăneşti - Preşedinte Cîrstoiu Matei, Locţiitor Păcuraru Anuţa
26. Circumscripţia electorală nr.26 Comuna Folteşti - Preşedinte Dajbog Dabija Lavinia, Judecător Dănăilă Vadilica Monica
27. Circumscripţia electorală nr.27 Comuna Frumuşiţa - Preşedinte Croitoru Corina Ionela, Locţiitor Druţă Filuţa Elena
28. Circumscripţia electorală nr.28 Comuna Fundeni - Preşedinte Pană Claudia Elena, Locţiitor Roşu Irina Gabriela
29. Circumscripţia electorală nr.29 Comuna Ghidigeni - Preşedinte Albu Constantin, Locţiitor Hăineală Andrei
30. Circumscripţia electorală nr.30 Comuna Gohor - Preşedinte Rînceanu Cornelia Mioara, Locţiitor Stanciu Irina Luminiţa
31. Circumscripţia electorală nr.31 Comuna Griviţa - Preşedinte Boroş Silviu Mihai, Locţiitor Copăcel Ion
32. Circumscripţia electorală nr.32 Comuna Independenţa - Preşedinte Florea Robert George, Locţiitor Jora Irina Carmen
33. Circumscripţia electorală nr.33 Comuna Iveşti - Preşedinte Badea Andrei Viorel, Locţiitor Trifan Gabriela
34. Circumscripţia electorală nr.34 Comuna Jorăşti - Preşedinte Sababei Vasile Viorel, Locţiitor Zugrăvel Elena
35. Circumscripţia electorală nr.35 Comuna Lieşti - Preşedinte Anton Valerica, Locţiitor Pricochi Andra Nicoleta
36. Circumscripţia electorală nr.36 Comuna Matca - Preşedinte Mustafa Nicoleta, Locţiitor Ciofu Ana Maria
37. Circumscripţia electorală nr.37 Comuna Măstăcani - Preşedinte Niculescu Marius, Locţiitor Bobocea Gerandin Adrian
38. Circumscripţia electorală nr.38 Comuna Movileni - Preşedinte Dumitru Florin, Locţiitor Cristea Elena
39. Circumscripţia electorală nr.39 Comuna Munteni - Preşedinte Lungu Daniel, Locţiitor Caranghel Răzvan Cristian
40. Circumscripţia electorală nr.40 Comuna Nămoloasa - Preşedinte Morărescu Mădălina Carmen, Locţiitor Rugină Doina Veta
41. Circumscripţia electorală nr.41 Comuna Negrileşti - Preşedinte Ciuciu Beatrice Valentina, Locţiitor Staicu Iuliana Geta
42. Circumscripţia electorală nr.42 Comuna Nicoreşti - Preşedinte Bocăneală Elena, Locţiitor Chiriţă Simona
43. Circumscripţia electorală nr.43 Comuna Oancea - Preşedinte Bleoancă Alexandru, Locţiitor Creţeanu Mariana
44. Circumscripţia electorală nr.44 Comuna Pechea - Preşedinte Botezatu Mihaela Dana, Locţiitor David Cristian Laurenţiu
45. Circumscripţia electorală nr.45 Comuna Piscu - Preşedinte Arhip Andreea, Locţiitor Lefter Iuliana
46. Circumscripţia electorală nr.46 Comuna Poiana - Preşedinte Mirică Ştefania Cristina, Locţiitor Udrea Monica Gabriela
47. Circumscripţia electorală nr.47 Comuna Priponeşti - Preşedinte Ioan Bianca, Locţiitor Pasat Aurel Octavian
48. Circumscripţia electorală nr.48 Comuna Rădeşti - Preşedinte Stan Adriana Sanda, Locţiitor Teodor Cojocea Dana Mihaela
49. Circumscripţia electorală nr.49 Comuna Rediu - Preşedinte Chiriac Cristina Valentina, Locţiitor Iordache Florina
50. Circumscripţia electorală nr.50 Comuna Scânteieşti - Preşedinte Halil Adinan, Locţiitor Popescu Mirela Adriana
51. Circumscripţia electorală nr.51 Comuna Schela - Preşedinte Ciobotaru Elena Carmen, Locţiitor Maftei Sanda
52. Circumscripţia electorală nr.52 Comuna Slobozia Conachi - Preşedinte Meleacă Florin, Locţiitor Nichita Daniela
53. Circumscripţia electorală nr.53 Comuna Smârdan - Preşedinte Dicu Răzvan, Locţiitor Benescu Doru
54. Circumscripţia electorală nr.54 Comuna Smulţi - Preşedinte Munteanu Sorin George, Locţiitor Vesa Brînduşa Ionela
55. Circumscripţia electorală nr.55 Comuna Suceveni - Preşedinte Neculai Violeta, Locţiitor Boeru Mihaela
56 Circumscripţia electorală nr.56 Comuna Suhurlui - Preşedinte Istrate Marcian Marius, Locţiitor Bălţătescu Valerica
57 Circumscripţia electorală nr.57 Comuna Şendreni - Preşedinte Nedelcu Giulio Costel, Locţiitor Soare Aurora Elena
58 Circumscripţia electorală nr.58 Comuna Tudor Vladimirescu - Preşedinte Mărgărit Cristina Emanuela, Locţiitor Manolache Ionela
59 Circumscripţia electorală nr.59 Comuna Tuluceşti - Preşedinte Beligan Dragoş Iulian, Locţiitor Zaharia Ovidiu Gheorghe
60 Circumscripţia electorală nr.60 Comuna Ţepu - Preşedinte Dumbravă Laurenţiu Georgian, Locţiitor Tănase Nicoleta
61 Circumscripţia electorală nr.61 Comuna Umbrăreşti - Preşedinte Stoica Carmen, Locţiitor Croitoru Mihăiţă
62 Circumscripţia electorală nr.62 Comuna Valea Mărului - Preşedinte Rogojină Andreea Delia, Locţiitor Maftei Lenuţa
63 Circumscripţia electorală nr.63 Comuna Vânători - Preşedinte Luchian Sorina Mihaela, Locţiitor Gagu Gabriela
64 Circumscripţia electorală nr.64 Comuna Vârlezi - Preşedinte Teodorescu Elena Mirela, Locţiitor Bîgu Elena Mihaela
65 Circumscripţia electorală nr.65 Comuna Vlădeşti - Preşedinte Arhip Mihai, Locţiitor Dragomir Gelu

Biroul Electoral de Circumscripţie nr. 18 Galaţi are sediul pe strada Stadionului , nr. 1 (Sala Sporturilor) şi are program, zilnic, între orele 9:00 şi 17:00. 


Articole înrudite