Un rănit și pagube de 15.000 de lei

Maria ROMANIŢĂEveniment24 decembrie 2015

Accident de circulație în Ajun de Crăciun. Un șofer grăbit nu a acordat prioritate altui autoturism  și a intrat în coliziune cu mașina ”nevinovată”. Un pasager din autoturismul care circula regulamentar a ajuns la spital. Totul s-a întîmplat la intersecția străzilor Coșbuc cu Brăilei în zona Palatului de Justiție. ”Un bărbat de 36 de ani care se afla la volanul unui Ford și circula pe str. Coșbuc către str. Brăilei, la intersecția cu str. Brăilei a dat să vireze  stânga. În acel moment, dinspre Prelungirea Coșbuc către str. Coșbuc, circula regulamentar un autoturism Audi. Șoferul autoturismului Ford nu a acordat prioritate, iar din impactul celor două mașini a rezultat rănirea unui bărbat de 44 de ani, pasager în Audi, dar și pagube materiale de 15.000 lei“, a precizat cms. Ștefan Gohoreanu, IPJ Galați. În cauză s-a întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă. 

Sursa foto: GDSG

0 Votes: 0 Upvotes, 0 Downvotes (0 Points)

Leave a reply

Previous Post

Next Post

SONDAJ DE OPINIE

Dacă aţi putea rezolva o singură problemă a Galaţiului, care ar fi aceea?

Follow
Search
Populare acum
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...