16 AUGUST 2025 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Modifică setările cookie-urilor
Monitorul de Galati iOS App Monitorul de Galati Android Google Play App
Scandal la bâlciul din Tecuci! Doi bărbați au fost amendați de jandarmi
Scandal la bâlciul din Tecuci! Doi bărbați au fost amendați de jandarmi

Jandarmii aflați în misiune de asigurare a ordinii publice la bâlciul organizat în municipiul Tecuci au intervenit, joi, pentru aplanarea unui conflict izbucnit spontan între doi bărbați.

Scandalul a apărut pe fondul unei neînțelegeri mai vechi. Cei doi bărbați au fost sancționați de jandarmi cu amendă în valoare de 500 de lei pentru refuz de legitimare și proferarea de injurii și expresii jignitoare, precum și cu avertisment pentru participarea la scandal.

"Reamintim cetățenilor că astfel de comportamente perturbă liniștea și siguranța publică și sunt sancționate conform legii. Jandarmeria Galați își reafirmă angajamentul de a acționa ferm pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, asigurând un climat de ordine și siguranță pentru toți participanții la evenimente publice", transmit jandarmii gălățeni.

Foto: caracter ilustrativ


Articole înrudite