
Iacob este un jucător emblematic pentru gruparea oţelară, care, prin atitudine şi spirit de luptă la fiecare meci, şi-a câştigat simpatia şi respectul staff-ului, coechipierilor şi suporterilor roş-alb-albaştri.
„Sunt fericit că voi continua la Oţelul. Am trăit momente speciale aici, iar relaţia pe care am construit-o cu acest club şi cu suporterii săi a cântărit enorm în decizia mea. Mă simt apreciat la Galaţi şi simt că mai avem multe obiective de îndeplinit împreună. Voi continua să dau totul pentru această echipă şi pentru aceşti suporteri extraordinari”, a declarat Paul Iacob.
