28 MARTIE 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Handbalistele de la CSM Galaţi au pierdut cu Rapid

Cea de-a 13-a etapă din Liga Florilor MOL care se dispută în sala sporturilor Lascăr Pană din Baia Mare a debutat miercuri cu partida Rapid Bucureşti - CSM Galaţi. Din păcate, la fel ca şi în precedentele etape, echipa gălăţeană a intrat foarte greu în meci, giuleştencele au profitat la maxim şi s-au desprins la şase goluri după primele 30 de minute. Ca un deja-vu, fetele antrenate de Alexandrina Soare au început cursa de urmărire după pauză şi chiar dacă au prins cea mai bună zi din acest an nu au reuşit decât să limiteze proporţiile înfrângerii. Rezultat final: Rapid Bucureşti - CSM Galaţi 27-23 (18-12).
Lotul folosit: Emilia Anghel 1 gol, Roxana Caragea, Ana Maria Micu - Cristina Gheorghe 1 gol, Cristina Marcu 1 g, Abigail Vălean 3 g, Cristina Andriţa 2 g, Cătălina Cioaric 3 g, Alla Sheiko 2 g, Daniela Corban, Raluca Tănasă, Mădălina Conache, Cristina Clisu 1 g, Ana Maria Lopătaru 2 g, Patricia Vizitiu 2 g, Tamara Bokaric 5 g. După 13 etape, CSM Galaţi se menţine pe locul 3 cu 7 puncte. Până la finalul turului, echipa gălăţeană va mai juca cu CSM Slatina - 31 martie, Sepsi Arena, ora 10.30, şi Minaur Baia Mare - 7 aprilie, sala Polivalentă Bucureşti.