Oţelul Galați a anunţat marţi despărţirea de încă doi jucători: Ahmed Bani şi Jovan Markovic, ambii încetându-şi relaţiile contractuale pe cale amiabilă.
Bani, 22 de ani, care s-a transferat la începutul acestui an de la Dinamo Bucureşti, el semnând un contract valabil până cel puţin în iunie 2027, a bifat 10 partide de Superliga în tricoul echipei gălăţene, perioadă în care a marcat un gol.
Jovan Markovic, atacant împrumutat la începutul acestui an de la Universitatea Craiova, şi-a încetat activitatea la clubul nostru. El a jucat pentru Oţelul Galaţi în 7 partide, marcând o singură dată, în acel 2-3 de pe teren propriu cu Poli Iaşi. Înainte de a se transfera temporar la Oțelul, Jovan a mai fost împrumutat de gruparea olteană la Academica Clinceni şi FC Hermannstadt.
Citește și Pierdere importantă pentru Oţelul Galați! Samuel Teles a semnat cu U Craiova