Stjepan Tomas, antrenor Oţelul Galaţi: Sper ca Oţelul să facă o figură şi mai frumoasă în următorul sezon

La finalul partidei cu Farul Constanţa, scor final 3-2, antrenorul Oţelului Galaţi, Stjepan Tomas, a declarat:

„Vreau să îi felicit pe jucătorii mei pentru victorie! Am intrat în meci cu o mentalitate bună şi am avut agresivitate. Echipa a fost concentrată şi a vrut neapărat să câştige acest joc. Am vorbit înaintea jocului că trebuie să luăm toate cele 3 puncte, pentru a sta relaxaţi la ultimul meci. Trebuia să urcăm în clasament. Când am venit aici am vrut să schimb mentalitatea echipei, să schimb intensitatea. Am făcut asta, iar jucătorii au răspuns pe teren. Eu sunt aici momentan, iar la finalul sezonului vom discuta despre acest aspect. Voi discuta cu preşedintele şi conducerea despre viitorul meu. Contractul meu se termină în vară, dar există o clauză. În cazul în care nu intervine ceva, sper să rămân în continuare. Sper ca Oţelul să facă o figură şi mai frumoasă în următorul sezon.”

Oţelul ocupă locul 9-10 cu 32 de puncte şi va juca în ultima etapă în deplasare cu Petrolul Ploieşti.

Foto: Sportul Ilustrat

One Comment

(Hide Comments)
  • Felix

    11 mai 2026 / at 7:36 Răspunde

    Felicităm băieții și pe Tomas pt finalul de campionat , relativ BUN și SATISFĂCĂTOR , ținînd seama de mulți factori neprielnici și chiar financiar! Sperăm și noi în următorul sezon cu Tomas dar poate înlocuim ceva fără frații Neicu, Debeljuh, Ursu G., Paharnicu D, -nu au activat mai deloc în sezonul care a trecut! Să nu-l scăpăm pe I. Popescu iar cu Dur-Bozoancă să se mai antreneze pt loviturile de la 18-20 metri unde ia f ușor goluri! HAI OȚELUL ÎN SEZONUL URMĂTOR CU MAI MULT ,,ZVĂC,, cum s-ar spune!

Leave a reply

SONDAJ DE OPINIE

Dacă aţi putea rezolva o singură problemă a Galaţiului, care ar fi aceea?

Follow
Search
Populare acum
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...