
După căpitanul Marian Bala şi internaţionalul Carol Kosinski, a decis să-şi prelungească contractul cu gruparea antrenată de Răzvan Tănăsescu şi extrema Ian Iereschenko. Ucraineanul a fost o piesă importantă din angrenajul formaţiei gălăţene în sezonul precedent.
„Anul trecut a avut multe provocări pentru noi şi consider că am fost foarte aproape de performanţele pe care şi le doreşte publicul gălăţean. E important să muncim şi mai mult şi să demonstrăm în sezonul următor că putem obţine trofeele pe care oraşul le merită”, a declarat extrema de la CSM Arcada Galaţi.

