14 MAI 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Bucurie enormă în tabăra gălăţeană la finalul partidei cu Steaua Bucureşti, disputate duminică după amiază şi încheiată cu scorul de 1-0 în favoarea trupei lui Dorinel Munteanu. Unul dintre cei mai buni oţelari ai meciului a fost „Vigli”, care a fost coautor la primul gol şi a irosit o ocazie mare de a majora avantajul pe tabela de marcaj, cu şase minute înainte de finalul primei reprize. La final, unul dintre cei mai fericiţi jucători din tabăra roş-alb-albaştrilor a fost purtătorul tricoului cu nr. 37. Dacă la precedentul meci disputat pe teren propriu, acesta şi-a revăzut tatăl sosit tocmai din Argentina, acum a devenit pentru a doua oară tătic. „Sunt fericit că am câştigat în faţa unei forţe a campionatului românesc şi dedic această victorie noului membru al familiei mele, Juliano. Soţia mea a născut vineri şi nu am reuşit să văd decât pentru foarte scurt timp copilul", a precizat argentinianul din lotul Oţelului, care s-a grăbit să ajungă la spital pentru a-şi îmbrăţişa soţia şi băieţelul.