11 MAI 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Colegele de serie din eşalonul secund, CF Brăila şi FCM Dunărea Galaţi, au susţinut cel de-al doilea amical din această iarnă. Partida, care s-a disputat la Brăila, a fost utilă mai ales vreo 60 de minute, după care terenul a cedat, devenind unul desfundat. La finalul a 90 de minute, s-a consemnat o remiză echitabilă, scor final 1-1. Dunărenii au marcat prin Eni şi au mai irosit şi alte ocazii prin: Cârjan, Cristea sau Enache. Antrenorul Eugen Baştină a început amicalul cu 11-le: Chirinciuc - Radu, Marin, Cucu, Ghiocel - Cristescu, Cioinac, Eni, Cristea - Cârjan, Enache. În partea a doua au mai evoluat: Măstăcan, Grosu, Căldăraru, D. Florea şi Ilie. Din cauza unor accidentări nu au putut fi folosiţi: Gârleanu, Popescu, Bârlădeanu, Chelaru şi Ion Valentin. Dunărenii vor susţine sâmbătă un nou amical, în deplasare la CSM Rm. Sărat. La Galaţi, pe stadionul Siderurgistul, tot sâmbătă, de la ora 11.00, va avea loc partida Oţelul II - Politehnica.