08 MAI 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Handbaliştii de la CSU au dat recital

Duminică, după prânz, s-a desfăşurat în Polivalentă partida CSU Galaţi - CSH Teleorman Alexandria, care a contat pentru cea de-a doua etapă din retur. Se anunţa un duel interesant, mai ales după ce în tur gălăţenii s-au impus în ultimele minute la Alexandria, la un gol diferenţă, după ce gazdele au condus în permanenţă pe tabela de marcaj. Acum echilibrul s-a menţinut doar vreo 5-6 minute, după care băieţii lui Mihai Pantea au apăsat pedala de acceleraţie, Andronic a închis poarta, coechipierii lui şi-au făcut foarte bine treaba atât în atac dar şi în apărare şi totul a decurs perfect. Echipa noastră a intrat la vestiare cu opt goluri avans, iar în partea a doua show-ul a continuat şi victoria finală a fost fără dubii. Rezultat final: CSU Galaţi - CSH Teleorman Alexandria 32-19 (15-7). Antrenorul Mihai Pantea a rulat lotul: Andronic, Vîrlan, Condurache - Secară, Şahîn, Bursuc, Aniţa, Dorneanu, Dospinescu, Mârşiu, Vişan, Lăpuşneanu, Ghenghea, Grigore, Frangulea, Băhnăreanu. CSU se menţine pe locul patru cu 30 de puncte în seria A şi va juca runda viitoare la HC Vaslui.