03 MAI 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Timp de trei zile, la Techirghiol s-a desfăşurat una din zonele Memorialului Gheorghe Ene, competiţie rezervată micilor fotbalişti născuţi după 1 ianuarie 2003. Cele cinci echipe participante au fost: Academia Gheorghe Hagi, Oţelul Galaţi, Delta Tulcea, Atletic Junior Călăraşi şi Stars Brăila. Micuţii oţelari pregătiţi de Cezar Ancerenco au avut o evoluţie apreciată de specialişti, cu un joc plăcut ochiului, dar din păcate au fost lipsiţi de şansă şi nu au izbutit să se califice la turneul final. Oţelul Galaţi a obţinut rezultatele: 2-3 cu Atletic Junior Călăraşi, 1-3 cu Stars Brăila, 1-2 cu Academia Gheorghe Hagi, 11-0 cu Delta Tulcea şi a ocupat locul patru în clasamentul final. Turneul a fost adjudecat de vecinii noştri de la Stars Brăila, care au obţinut patru victorii şi calificarea în ultima fază a competiţiei ce va avea loc în perioada 12-14 decembrie. Oţelul a aliniat lotul: Victor Cvitenco, Sebastian Butunoiu - Dan Sârbu, Cosmin Mereuţă, Mădălin Grădinaru, Cosmin Popa, Robert Stroiu, Alexandru Buhăescu, Laurenţiu Neamţu, Octavian Irimia, Robert Paruschi, Ştefan Farcaş.