27 APRILIE 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Oţelarul Ştefan Bodişteanu a marcat pentru România

Mijlocaşul Oţelului Ştefan Bodişteanu, care a fost folosit 45 de minute marţi seară la Naţionala României Under 20, a înscris golul egalizator al partidei cu Polonia, scor 1-1. La Târgovişte, în ultimul meci din Elite League Under 20, „Bodi” a intrat la pauză în locul lui Şfaiţ şi a marcat în minutul 71, după ce polonezii punctaseră cu opt minute înainte de finalul primei reprize. Superliga se va relua în weekend cu partidele celei de-a doua etape din play-off respectiv play-out. SC Oţelul Galaţi, locul 11 cu 20 puncte, va juca sâmbătă, 31 martie, de la ora 14.00, în deplasare cu FCU Craiova 1948, locul 13 cu 16 puncte. Roş-alb-albaştrii lui Dorinel Munteanu vor reveni în capitala Olteniei pe 4 aprilie pentru meciul din sferturile de finală ale Cupei României Betano cu Universitatea Craiova, iar pe 8 aprilie, de la ora 20.30, vor juca pe teren propriu cu Dinamo Bucureşti în campionat.