Prima victorie amicală pentru lieştenii lui Ionuţ Niculcea

Sporting Lieşti, ocupanta locului 6 din seria 1 a Ligii  3-a a susţinut zilele trecute primul amical în deplasare în compania colegei de eşalon, Sportul Chişcani. După prima săptămână de antrenamente intense, echipa condusă de Ionuţ Niculcea a confirmat acumulările făcute şi a câştigat lejer, cu un scor de set de tenis 6-0.
Au marcat: Stan, Voicu, Milea şi Ţicămucă 3 goluri. Sporting a folosit două formule de echipă: Vădeanu - Maftei, Voicu, Năstase, Manău - Constantinescu, Moldoveanu, Zărnescu, Stan, Mihu, Grigoraş - repriza 1; Brăneţ jr. - Bucevschi, Manea, Ştefănescu, Iftimie - Munchiu, Chiriac, Milea, Călin, Mucuţă, Ţicămucă şi Grădinaru. La mijlocul acestei săptămâni, lieştenii vor întâlni pe Sporting Junior Vaslui.