27 APRILIE 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Atleta de la CSU Galaţi, Andreea Arsine a devenit din nou campioană naţională după un finish de senzaţie

La Buziaş a avut loc sâmbătă Campionatul Naţional de Marş pentru seniori şi tineret. Întrecerea feminină, care s-a desfăşurat pe distanţa de 10 km a fost câştigată după o cursă dramatică de atleta de la CSU Galaţi, Andreea Arsine.
„A fost o cursă bună, interesantă chiar, traseul mi-a plăcut mult şi finish-ul a fost unul senzaţie chiar şi pentru mine. Am condus 7 km, am fost condusă 2,5 km şi am venit cu un finish senzaţie, greu de imaginat la o probă de Marş. Însă e posibil, când îţi doreşti. A fost ultima cursă din acest an. Şi am încheiat aşa cum mi-am dorit, cu aur. Mă bucur că mi- am luat locul înapoi. Continui pregătirea pentru Jocurile Olimpice, vedem cum vor decurge lucrurile. Mă bucur de susţinerea pe care mi-o oferă CSU Galaţi şi domnul director Mihai Pantea şi le mulţumesc, cât şi partenerilor cu care colaborez Stay Fit şi High Energy pentru a reuşi să îmi ating obiectivele”, ne-a declarat Andreea la finalul cursei foarte obosită, dar şi extrem de mulţumită de performanţa obţinută.