20 APRILIE 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Dansatorii de la CSM Galaţi s-au întors cu medalii de la Naţionalele de la Braşov

Oraşul de la poalele Tâmpei a găzduit weekendul trecut Campionatul Naţional de 10 Dansuri Cupa Braşov. Dansatorii de la CSM Galaţi antrenaţi de Adriana Iftime au avut evoluţii remarcabile care au fost răsplătite cu medalii.
Perechea Tudor Bratu - Alma Stoinoiu s-a clasat pe locul 3 la categoria open basic standard tineret şi adulţi, din 27 de perechi participante, iar la categoria open basic latino tineret şi adulţi a obţinut locul 1 din 28 de perechi. Perechea Alin Tudose - Maria Gâscă s-a clasat în finala categoriei open basic standard tineret şi adulţi pe locul 5. Celelalte rezultate ale perechilor gălăţene: Cristian Hurmuzache - Teodora Stoica (pereche mixtă CSM - Beija Flor), respectiv Alin Tudose - Maria Gâscă s-au calificat în semifinala categoriei open basic latino tineret şi adulţi, iar perechea Sebastian Paicu - Amalia Olaru, s-a calificat în finala clasei E juniori 2.
„A fost un concurs ce a reprezentat o provocare pentru sportivi, cu un număr neaşteptat de mare de perechi participante, şi totusi sportivii noştri şi-au adunat puterile reuşind încă o dată o performanţă remarcabilă pe ringul de dans. Mulţumim mult echipei CSM Galaţi, pentru susţinerea acestor tineri sportivi la cele mai importante competiţii”, a concluzionat antrenoarea Adriana Iftime.