02 MAI 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Hocheiştii de la CSM Dunărea au urcat pe locul patru
Patinoarul artificial din oraşul nostru a găzduit la sfârşitul săptămânii trecute partida din cadrul Ligii Naţionale de hochei, CSM Dunărea - Sportul Studenţesc. A fost un joc la discreţia elevilor lui Marius Trandafir, care s-au impus cu lejeritate. Este cea de-a patra victorie obţinută de hocheiştii dunăreni în actualul sezon. Rezultat final: CSM Dunărea Galaţi - Sportul Studenţesc Bucureşti 7-2 (3-0, 1-0, 3-2). Pentru învingători au marcat: Mărcuş, Geru (2), Radim (2), Rasner şi Vylicil. Minute de penalizare în acest joc: Dunărea - 22 minute (Martin Person a fost sancţionat cu pedeapsă de meci pentru rea conduită. Echipa gălăţeană are 12 puncte şi a urcat pe locul patru în clasament, iar până la sfârşitul anului va mai disputa trei meciuri după cum urmează: cu Progym Gheorgheni, astăzi de la ora 18.00, în deplasare; cu Steaua Rangers Bucureşti (17 decembrie, la Galaţi); cu CSS Miercurea Ciuc (19 decembrie, deplasare).