21 MAI 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Metalosport pregăteşte barajul şi se gândeşte şi la event

Liga a IV-a a programat la sfârşitul săptămânii trecute jocurile ultimei etape. Cu gândul mai mult la barajul de promovare în Liga a III-a cu campioana Vasluiului, FC Gârceni (21 iunie, la Odobeşti), Metalosport a făcut penultima repetiţie la Tg. Bujor cu Bujorii, într-un meci în care Mihu a dat trei goluri. O rundă destul de calmă, în care trei partide s-au încheiat cu acelaşi scor, unul de set de tenis, 6-1. S-au acordat şi două cartonaşe roşii: Postolache (Fulgerul Smulţi) şi Stîngă (Avântul Vânători). Rezultatele complete au fost: Muncitorul Ghidigeni - Avântul Vânători 6-1, Unirea Braniştea - Juventus 2007 Toflea 6-1, Avântul Drăgăneşti - Avântul Matca 6-1, Bujorii Tg. Bujor - Metalosport 3-8, Fulgerul Smulţi - Avântul Valea Mărului 1-3, Viitorul Costache Negri - Quantum 4-3, Gloria Iveşti - Victoria Independenţa 4-1. Situaţia din clasament la cei doi poli ai clasamentului: 1. Metalosport 68 puncte, 2. Gloria Iveşti 56 p, 3. Unirea Braniştea 50 p... 13. Juventus 2007 Toflea 26 p, 14. Sporting Tecuci 5 p, 15. Bujorii 4 p. Duminică sunt programate meciurile din faza sferturilor de finală ale Cupei României, după următorul program: Petrolul Schela - Viitorul Costache Negri (stadion Dunărea II), Foresta Şendreni - Metalosport, Avântul Valea Mărului - Victoria Independenţa, Muncitorul Ghidigeni - Gloria Iveşti.