29 MARTIE 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Oţelul aşteaptă meciurile oficiale

Roş-alb-albaştrii lui Petre Grigoraş au susţinut sâmbătă pe stadionul Oţelul ultimul amical din presezon cu Huşana Huşi. După o primă repriză albă, oţelarii şi-au turat motoarele la maxim, au marcat de patru ori prin Stoian (min.48) şi Răducan, cu un hattrick: min.62, min.66 şi min.79 din lovitură de la 11 metri. Rezultat final: SC Oţelul Galaţi - Huşana Huşi 4-0 (0-0).
Antrenorul Petre Grigoraş a început cu formula: Ursu - Farcaş, Cucu, Ghiocel, Sevastian - Neagu, Cireş - Stoian, Nica, Gavrilă - Cîrjan. După pauză au mai intrat: Dinu - Petrache, Stancu, Răducan, Dobre, Mereuţă şi Alecu. Nu au fost folosiţi: Sîrghi, Marquinos, Bîrlădeanu şi Păun, menajaţi din cauza unor accidentări. Weekendul viitor se va relua Liga a 3-a cu partidele celei de-a 11-a etape. Oţelul va juca pe 13 martie în deplasare cu Avântul Valea Mărului, partida urmând să se dispute după toate probabilităţile pe stadionul Portu Roşu din Galaţi.