28 MARTIE 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
„Scaieţii” de la Handbal Art au urcat pe podium la Cupa Primăverii

Weekendul trecut, la Rm. Sărat a avut loc Cupa Primăverii, un turneu amical de handbal rezervat junioarelor 4 cu şapte echipe la start. Scopul competiţiei a fost îndeplinit pe deplin, copii şi-au arătat calităţile pe teren, au închegat prietenii noi, au dansat, s-au jucat, s-au distrat, îmbinând utilul cu plăcutul. „Scaieţii” de la Handbal Art şi-au scos ţepişorii şi au ocupat locul 3 în ierarhia finală după ce au înregistrat rezultatele: 20-16 cu CSM Rm. Sărat, 18-8 cu CSS Galaţi, 18-18 cu ACS Transilvania Braşov, 18-27 cu ASC Corona 2010 Braşov, 25-13 cu CSS Sf. Gheorghe şi 19-21 cu CSM Ploieşti. Lotul de jucătoare folosit de antrenoarea Gabriela Talabă: Alexandra Costache, Alexandra Florea, Andreea Ghiorghiţă, Andreea Ivaşcu, Antia Tofan , Athena Lupea , Beatrice Neculau, Carmen Aftene, Daria Gânsac, Denisa Onu, Denisa Crăiţă, Gabriela Iohan, Lorena Ivaşcu, Maria Dumitrache, care a fost desemnată de organizatori cel mai bun portar al turneului, Ramona Matei, Sabina Şoltuz. Cea de-a doua echipă gălăţeană, CSS a ocupat locul 7.