Unirea Braniştea continuă seria victoriilor în Cupa României

Miercuri au fost programate meciurile primei etape din grupele regionale ale Cupei României la fotbal. Stadionul comunal din Schela a găzduit partida Unirea Braniştea - Voinţa Lanuri -Buzău din grupa B, Regiunea 7 Sud Est. Reprezentanta Galaţiului, în ciuda programului infernal din ultima jumătate de an, s-a mobilizat şi a obţinut o victorie meritată.
„O victorie meritată. Oaspeţii au deschis scorul din 11 metri la singura lor acţiune din prima repriză, dar am revenit şi nu am avut emoţii. Băieţii par obosiţi, au nevoie de o pauză... Avem 6 luni de când ne pregătim. Cu siguranţă vor avea o vacanţă pînă pe 25 iulie indiferent de ce va fi în continuare”, ne-a declarat antrenorul Ionuţ Niculcea.
Rezultat final: Unirea Braniştea - Voinţa Lanuri 3-1 (2-1). Au marcat pentru învingători: Răducan 2 goluri şi Antofe. Antrenorul Ionuţ Niculcea a folosit formula: Vlasie - Popa,  Gîţă, R.Codreanu, Hilohi - Custov, Năpîrlică, Manea, Dima - Răducan, Spînache. Au mai jucat: Lăutaru, Antofe, Drăgan, Ciotîrcă, Murgoci. Unirea va juca următorul meci sâmbătă, 9 iulie, în deplasare, cu Pescăruşul Sarichioi - Tulcea. *sursa foto: Sportul Ilustrat