26 APRILIE 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Victorie pentru poliţiştii gălăţeni

Poliţiştii gălăţeni au câştigat finala “Campionatului de Minifotbal al Ministerului Afacerilor Interne”. Competiţia a fost organizată de Centrul Cultural al Ministerului Afacerilor Interne. În perioada 18 - 22 septembrie a.c., în localitatea Giroc, din judeţul Timiş, s-a desfăşurat etapa finală a  Campionatului de Minifotbal al Ministerului Afacerilor Interne.  Echipa Inspectoratului de Poliţie Judeţean Galaţi s-a calificat in optimi alături de echipele IPJ Sibiu, IPJ Buzău, ISU Argeş, ISU Dolj, ISU Călăraşi, IJJ Hunedoara şi IJJ Satu Mare.Echipa IPJ Galaţi a câştigat premiul ediţiei şi titlul de “Cel mai bun portar”. În continuare, vă prezentăm echipa câştigătoare a Campionatului de Minifotbal al Ministerului Afacerilor Interne: Măstăcan Nicuşor- portar, Vicol Daniel Alexandru, Enache Ionuţ, Jirighie Mihai, Ilie Nicuşor- căpitan, Cojocaru Flavius Ionuţ, Ciurea Ştefan Tiberiu, Bercaru Iulian, Grigore Georgian Cătălin, Nunu Liviu, Rogojină Bogdan Adrian,  Hodorogea Florin, Dediu Florin, Oprea Gheorghiţă, Munteanu Gigi Jan- antrenor.

Cinci medalii de aur, câştigate de poliţistul gălăţean Mihai Tâmpeanu

Poliţistul gălăţean Mihai Tâmpeanu a participat, în perioada 22-24septembrie, la Finala Campionatului Naţional de Karate Tradiţional , desfăşurată la Brăila, unde a ocupat locul  I la probele  Kata Individual, Kata Echipe, Enbu Masculin, Enbu Mixt şi Kumite Echipe. La concurs au participat peste 240 de sportivi, legitimaţi la 30 de cluburi. În urma clasamentului final, echipa din care face parte colegul nostru, pe care o şi antrenează, a câştigat Cupa României. În cei 25 ani de activitate sportivă, colegul nostru a fost recompensat cu mai multe titluri dintre care amintim  multiplu campion mondial, european, naţional, precum  şi campion  al Ministerului Afacerilor Interne.