Şoimii Dunăreni au terminat pe podium zona de la Brăila

Trofeul Gheorghe Ene, competiţie de minifotbal organizată de FRF pentru copiii născuţi în anul 2011, a programat săptămâna trecută turneele zonale. Campioana Galaţiului la această categorie de vârstă, Şoimii Dunăreni, antrenor Bogdan Crăciun, a participat la zona 2 organizată la Brăila unde a înregistrat rezultatele: 3-2 cu Kinder Brăila, 0-2 cu Academia Gheorghe Hagi, 2-3 cu Prosport Academy Bucureşti şi 3-2 cu Galactic Focşani şi a ocupat locul 3 în clasamentul final. Programul a fost dat peste cap deoarece Delta Tulcea nu s-a mai prezentat. Lotul de „şoimi”: Ianis Mereuţă, Aris Grigoroşcuţă, Eduard Cristea, Cezar Roman, Fabian Oblăncescu, Flavius Pană, care a fost desemnat golgeterul turneului - 4 goluri, Albert Mihalea, Albert Neagu, Raul Săndrăgan, Ianis Ispirliu, Ştefan Postolache, Sebastian Munteanu, David Guiţă. Academia Gheorghe Hagi a câştigat zona şi s-a calificat la turneul final programat în perioada 13-15 decembrie la Bistriţa.