20 APRILIE 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Locul 3 la final de an pentru băieţii de la CSU

Handbaliştii de la CSU Galaţi au primit vizita, sâmbătă, în ultima etapă din acest an, liderului seriei A, CSU Suceava. Dacă la precedenta confruntare cu CSM Magnum Botoşani, cealalta pretendentă la promovare în Liga Zimbrilor, băieţii antrenaţi de Florin Andronic au ţinut ritmul vreo 45 de minute, acum au cedat după primul sfert de oră, sucevenii, cu mulţi jucători experimentaţi, au jucat cu motoarele turate şi au obţinut o victorie categorică. Din tabăra gălăţeană a absentat pivotul şi căpitanul Cristi Mârşiu, accidentat, cel mai experimentat jucător de la CSU, iar portarul Fuică nu a fost folosit niciun minut. Rezultat final: CSU Galaţi - CSU Suceava 27-41 (15-20). Lotul echipei gălăţene: Ungureanu 3 intervenţii, Stali 1 - Prună 2 goluri, Gheorghe, Ştoarfă, Butea, Lefter 3 g, Olaru 1 g, Bădărău 2 g, Frangulea 8 g, Aurică, Rotaru 1 g, Ionescu 3 g, Ionel 7 g, Simo. CSU Galaţi a încheiat prima jumătate de campionat pe locul 3 cu 9 puncte. Divizia A se va relua pe 2 februrie 2020, când echipa antrenată de Florin Andronic va juca pe teren propriu cu CSU Târgovişte.

Sursa foto: Sportul Ilustrat