07 MAI 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Sporting Lieşti, a părăsit Cupa în 16-imi

Pe Lieşti Arena a fost sărbătoare miercuri după-amiază, publicul venind în număr mare să asiste la partida Sporting Lieşti - CS Mioveni din 16-imile Cupei României la fotbal. Prezentă în premieră pentru istoria clubului în această fază a competiţiei, echipa antrenată de Ionuţ Niculcea, Dorinel Matei şi Cristi Brăneţ s-a străduit să dea o replică pe măsura adversarei, o echipă puternică care evoluează în Liga a 2-a şi chiar a reuşit în prima repriză. Oaspeţii au tranşat soarta meciului şi a calificării în cel de-al doilea mitan când experienţa şi-a spus cuvântul. „Am întâlnit o echipă mai valoroasă, scorul însă este puţin cam mare faţă de ce s-a întâmplat, mai ales în prima repriză. Asta e situaţia, am reuşit cea mai bună performanţă a clubului şi revenim la campionat”, ne-a declarat antrenorul principal de la Sporting, Ionuţ Niculcea. Rezultat final: 0-3, la pauză: 0-1. Formula folosită de echipa gazdă: Vădeanu - Stancu, Maftei, Manea, Sevastian - Constantinescu, Munchiu - Bahnaşu, Mihu, Dănăilă - Iancu. Au mai intrat: Ţicămucă, Vârlan şi Nica.

Sursa foto: Sportul Ilustrat