O afecţiune acută a unui gălăţean a fost punctul de plecare a transformării unui imobil îngrijit într-o adevărată groapă de gunoi plasată chiar în zona centrală a oraşului. Angajaţii Corpului
O afecţiune acută a unui gălăţean a fost punctul de plecare a transformării unui imobil îngrijit într-o adevărată groapă de gunoi plasată chiar în zona centrală a oraşului. Angajaţii Corpului
Şedinţa Consiliului Local de ieri a fost una ieşită din tipare. Unul dintre detaliile inedite a ţinut de protestul artiştilor de la Teatrul Muzical. Aceştia s-au aşezat în sala din
”Va fi un concurs mult disputat”, spunea săptămâna trecută dr. Dumitru Cristea referindu-se la concursul pentru ocuparea funcţiei de manager la Spitalul de Urgenţă, deoarece persoanele care candidau aveau cam
Democrat-liberalii sugerează municipalităţii două soluţii pentru remedierea isteriei generată de ameninţarea amendării şi desfiinţării lucrărilor de anvelopare realizate de gălăţeni fără autorizaţie emisă de Primărie. Consilierul local PDL Viorel Trif
Aceasta este opinia unuia dintre membrii Consiliului de Administraţie al Spitalului de Urgenţă, dr. Dumitru Cristea, vizând o posibilă modalitate de reorganizare a spitalului. „A avut loc un nou Consiliu
Violenţă, alcolism, incest, sărăcie, promiscuitate şi mizerie. Sunt ingredientele unei drame petrecute la Frumuşiţa, unde echipa mobilă a Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţie a Copilului a preluat doi
Gălăţenii care iau acum cu asalt Registrul Auto Român pentru a-şi înmatricula cât mai repede maşinile second-hand de teamă ca nu cumva din 2011 să plătească şi cu mii de
Liber la internarea bolnavilor cronic dar… doar pe bază de programare. Cam aceasta a fost concluzia la care s-a ajuns după ce în spital a avut loc o nouă şedinţă
Rata şomajului la nivelului judeţului Galaţi s-a ridicat la sfârşitul lunii octombrie la 9,94%, numărul persoanelor care figurau oficial în evidenţa Agenţiei Judeţene pentru Ocuparea Forţei de Muncă (AJOFM) Galaţi
Ieri, în prima zi de aplicare a ”embargoului” internării cronicilor la Spitalul de Urgenţă, era mare supărare şi jale în faţa uşii unde se făceau internările bolnavilor cronic în Spitalului

